První prosincovou neděli se představili mladší žací před domácím publikem, které nám připravilo v hale ve Zdiměřicích skvělou atmosféru. A příznivci florbalu si, věřím, přišli na své. I když výsledkově jsme uhráli dvě remízy a jednu výhru, mohli začít jednu gólovou nadílku a dvě obrovské florbalové bitvy plné emocí a florbalové bojovnosti.

Pořádání turnaje má své úskalí, se kterými jsme se vypořádali zdárně i za neutuchající podpory rodičů hráčů. Záměrem domácího turnaje bylo nabídnout možnost si vyzkoušet pětkový florbal co nejširšímu počtu elévů, ale zůstalo jen u záměru, jelikož naše plány nabourala nemocnost děti.

Po pořádném zahřátí, které spočívalo i ve stavbě hřiště, jsme se rozdělili na tři trojice (dvě útočné a tři statečné obránce) plus brankáře a pustili se do souboje s Hořovickými Dragons. Z počátku jsme se trochu hledali i díky pozdnímu příchodu Lukáše, který nám rozvířil vody systému, ale díky němu jsme mohli hrát na úplné dvě pětky. A tak nám chvíli trvalo, než jsme rozhýbali brankostroj, ke kterému nám pomohlo i dvojité vyloučení soupeře. Nakonec jsme mohli slavit jednoznačnou výhru 9:0, kde mezi střelce se zapsal prémiově Dominik a Adam v bráně vychytal čisté konto.

V druhém zápase nás čekal výrazně silnější tým z Kladna, který si do svých řad přizval posily i z jejich A týmů. Ale ani toho jsme se nezalekli a vstoupili jsme do florbalové bitvy. Zápas měl náboj od prvních minut a i z pohledu diváka měl určitě náboj. Bohužel jsme byli tým, který první obdržel gól, i když Adam v bráně předváděl výborný výkon. Postupem času jsme se dostávali více a více před branku soupeře. V druhém poločase jsme z grácii zvládli dvou minutové oslabení, kdy jsme soupeři málem nepůjčili míček. Po této výborné pasáži jsme si vzali oddechový čas a nadechli se k obratu a jazýček vah jsme převážili na naši stranu. Kladno se ke konci zápasu odhodlalo, ke hře bez brankáře a nám se nepodařilo prohodit jejich vytaženou obranu a navýšit náskok. A tak jsme po jednom shození na obránce a nešťastné teči srovnalo Kladno na konečných 2:2.

Poslední dnešní zápas nás čekal s Traverzou, kde jsme se na úvod nevyvarovali velkých chyb, které dokázal soupeř velmi rychle potrestat a tak jsme v prvním poločase po pěti minutách prohrávali 3:0. Až příliš jsme se pak uchylovali k individuálním řešením, které ztroskotávaly na obraně či brankáři, ale pokud jsme opět začali hrát týmově dokázali jsme korigovat výsledek zápasu až na konečných 3:3. Zápas byl plný emoci na obou stranách, takže opět velká škola pro nás.

Zápasy nám ukázaly, že pokud hrajeme týmově a necháme lítat míček a všichni na hřišti jsou aktivní a chtějí hrát je na co se koukat a i úspěchy budou přibývat. Jen se zkusme oprostit od nějaké ublíženosti a křivd, a zkusme se s toho ponaučit. To co se stalo, se stalo, to nezměníš, ale příště se tomu můžeš vyvarovat. Chyba mi se člověk učí, jak se praví klasik. Pojďme se společně radovat z naších dalších zápasu.