Reportáž: Vánoční turnaj a Jesenice Floorball Skills Contest

Vánoční turnaj

Letos jsme opět mohli navázat na tradici klubových Vánočních turnajů doprovázených prestižním kláním o tituly Jesenický Ostrostřelec, Jesenický Nájezdník, Jesenický Čapák a Jesenický Kejklíř v rámci soutěže Jesenice Floorball Skills Contest. Letos akce proběhla již podruhé v nové hale ZŠ Zdiměřice, Vánočního turnaje se pak zúčastnilo 25 dětí v pěti družstvech a dvou kategoriích.

Číst dál...

Letošní soustředění v Ledči nad Sázavou proběhlo zdárně

Tradiční letní soustředění proběhlo na osvědčeném místě v Ledči nad Sázavou za účasti 60 našich členů. Program nabitý tréninky i odpočinkovými aktivitami se nám podařilo i díky příznivému počasí zdárně naplnit a na závěr náročného týdne jsme poměřili síly s místními týmy v přátelských utkáních.

Číst dál...

Soustředění 1. turnus - den čtvrtý

Na čtvrtý den nám předpovídali rekorní teplo a předpověď se vyplnila. Naplánovali jsme tak testy, které přece jen nejsou tak náročné a vypustili neoblíbenou 12minutovku.

Opět jsme začli dříve, abychom využili dopoledního chládku, jestli to tak vůbec lze nazvat. člunkový běh na asfaltovém hřišti před budovou byl ještě v pohodě, hod míčkem na stejném už nás začal rozpalovat a čtyřskok už byl doplněn smažením zaživa. Naštěstí děti skvěle spolupracovali a brzy jsme se posunuli pod hřiště do úplného stínu mezio stromy na hod medicinbalem. Ty první tři jsme tam na ne úplně rovném terénu dělat nemohli.

Po hodině a půl jsme rádi upalovali dovnitř na svačinku a oblíbeného melouna. Po ní jsme se rozhodli pro volný styl s florbalkou v hale jako malou odměnu za spolupráci při testech.

Po řízku k obědu jsme si dali polední klid a vyrazili  na druhou část testů v podobě předklonu a sprintů v hale. Po nich jsme zvládli i 2 karusely, jeden posilovací a jeden s florbalkou. A protože děti opět skvěle spolupracovali, po svačince jsme zvládli i hru 5+1 na celé hřiště.

Po večeři v podobě buchtiček se šodo  a hodinovém klidu jsme vyrazili naposled ven na hry. Házenou na celé hřiště pak holky proti klukům vyhráli 1.0, ti jim to vrátili ve fotbale stejným skore. A protože zbylo trošku času, vyhověli jsme mi trenéři děvčatům a jejich úpěnlivé touze o vybíjené proti nám dospělím. Nenechsali si to vymluvit a tak jsme hráli. bylo to zajímavé a celkem vyrovnané, ale zkušenost ve florbale Jesenice stále vítězí. Je už jen otázkou, jak dlouho, neb i děvčata doplněná 4 nejstaršími kluky se moc snažila a šanci měla:-)

Ale nejdůležitější stejně bylo, že jsme si to všichni užili a všechny aktivity ve zdraví přežili. I když občas jiskry létaly. Ale to k tréninku patří a jen nás dále posílí.

Zítra nás čeká poslední den, lépeřečeno půl den. Dopoledne v hale a pak hurá domů. I když si myslím, že všem se nám zde velmi líbilo, i přes to úporné vedro.

Soustředění 1. turnus - den třetí

Další horký den jsme přežili a to aktivním pohybem. Nenechali jsme se zastrašit a šli si zasportovat.

Po ranní rozcvičce, snídani jsme šli opět dříve trošku zaposilovat na venkovní hřiště. Protože se všichni moc snažili, tak jsme hodinku venku zakončili házenou holkdy proti klukům na celé hřiště. Trenéři chytali a kluky posílil Karas. Byli jsme moc překvapeni, jak všichni se snažili a chtěli moc dát gól. Ke slovu přišla i taktika, nicméně byl to příliš lehký a malý míč, který zapříčinil po 5+7 min nerozhodný stav 1.1. Ale všichni jsme si to užili, i ti nejmenší ve stímu smrků cvičením na karimatkách ve skvělé péči Radka.

Po delší přestávce a melounové svačince jsme si dali trénink přihrávek v hale v už méně svižnějším tempu.

Po velmi dobrém obědě jsme zasloženě vyrazili na zmrku, skoro všichni, kdo se na ní cítil:-) Přece jen jsme sportovci a ne všichni chtěli riskovat absenci. I tak jsme stihli všichni odpolední program ve formě hravých cvičení hlavně s s florbalkou, různými souboji s vyrážením míčků, hrou 2:2 křížem atd. Bylo toho dost a tak tak jsme stihli večeři. Výborné špagety, které všem stejně jako kuře na paprice s rýží k obědu sedly.

Večer jsme pak uskutečnili malý turnaj ve florbale, který byl takovým malým vyvrcholením našeho soustředění. Vyhráli jsme všichni, protože nás to všechny moc bavilo a zároveň jsme všichni (a to do doslova!) ukázali další zlepšení.

Zítra nás čekají nejen testy, ale asi i nejteplejší den. Tak hurá na kutě, bude to další náročný a zároveň poslední celý den zde v Ledči, kde to máme tak rádi