Elévové, Tatran Střešovice, 17.10.2021

Druhý turnaj elévů se odehrál ve Střešovické STODOLE. A abych navázal na DVOJKOVÉ téma i dále, tak jsme do turnaje vstoupili bez dvou hráčů z důvodu zdravotních. Podruhé v této sezóně jsme prohráli, dostali jsme teprve podruhé dvojciferný počet branek. V bráně odchytali dva brankáři (Adam a Filip) po dvou zápasech a vychytali. A aby těch dvojek nebylo málo tak jsme skončili celkově druzí, ale necháme se překvapit, kde vlastně příště za 4 týdny budeme hrát. Situace je zamotaná, protože pořádající TATRAN po minulé neúčasti měl hrát 6. koš, ale zase příští turnaj pořádá MB2012, která spadla k nám do koše. Nechám to na systému, když zůstaneme v 5. koši hrajeme u TIGERS na severu Prahy a případně 4. koš bychom hráli v Mladé Boleslavi.

Ale teď už k zmíněnému Turnaji ve STODOLE.

Na začátek nás čekal opět nejtěžší tým turnaje, pořádající TATRAN. I když bylo něco po osmé hodině, všech 10 hráčů se sešlo v dobré náladě. Řekli jsme si co a jak hrát a i díky pomoci Honzy Křenka, kterého jsem povolal na lavičku jako asistenta trenéra, se začali připravovat. Nezačali jsme šťastně, když při prvním střídaní se zranil Maty, a to nás vyvedlo z koncentrace. Toho soupeř využil a brzo nám odskočil. Bohužel jsme byli u míčku vždy o krok později než soupeř a museli jej nahánět.  I když se Maty vrátil do hry v průběhu poločasu, nepodařilo se nám vsítit gól v první půli. Nastavený volnější metr rozhodčího a agresivní přístup soupeře v kombinaci malého hřiště o rozměrech 10x18 m nám neseděl. O přestávce jsme si vše vysvětlili jak v týmu tak s rozhodčím a druhá půle již byla více vyrovnaná. Hráli jsme více na míčku, ale celkem jsme vyprodukovali jen tři góly a celkově prohráli 3:12. Mezi střelci se zapsali jen svátečnější střelci (Lukáš, Tomáš a první svůj elévský gól vsítil i Filip), bohužel opory se neprosadily. Musím uznat, soupeř byl lepší a zaslouženě vyhrál, jak to tak vypadá, ranní zápasy nám úplně nejdou. :-)

Čeho si cením, je fakt, že nás to nepoložilo a že jsme si z toho dokázali vzít ponaučení a po jednozápasovém volnu nastoupili s čistou hlavou proti Florbalové akademii MB2012. Počátek zápasu byl sice trochu nervóznější, ale uklidnění do našich řad vnesla první trojice, která se chytla a za zápas vsítila 7 gólů po pěkných kombinacích. Postupně se tým probouzel a herní projev byl líbivější víc a víc. V gólové formě i nadále pokračoval Filip, který jako ostatní (Dan, Kuba a Tomáš) vsítil po jedné brance.

Do třetího zápasu, proti FALCONům jsme vstupovali sebevědomí a to se ukázalo jako zásadní. Hráli jsme opravdu s míčkem na florabalce a Filip v bráně neměl příliš moc práce. Soupeř nám dopřál více času na rozehrávku a my jsme mohli kombinovat, což se nám dařilo. Skóre narůstalo na konečných 21:0. Zastříleli si všichni a už se těšili na posledního soupeře.

Posledním soupeřem nám byly Petrovice I., sice s méně početným týmem, ale za to urostlejším. I když jsme hráli kombinačně a dostávali se do střeleckých příležitostí, naráželi jsme na výborně chytajícího brankáře soupeře, měl velmi dobrý postřeh. Skóre se poprvé změnilo až ke konci prvního poločasu, kdy se ujala konečně střela Viky, která svou střelu procedila mezi koleny brankáře. Ve druhém poločase po kombinacích se ujaly střely Tomáše a Adama, a tak jsme potřetí za sebou vyhráli a Filip udržel druhé čisté konto.

Turnaj nám ukázal naše slabé místa v důrazu, který nahrazujeme nadbytečnou agresivitou, či beraní hrou (hrou s hlavou dole a tendencí protlačování míčku). Když toto odstraníme a budeme rozvíjet své dovednosti v příštích týdnech před příštím turnajem 13. listopadu, budeme si opět užívat tu krásnou hru jménem florbal.

A musím poděkovat za podporu ze strany rodičů za skvělou atmosféru a zázemí. A v neposlední řadě musím poděkovat ještě dvěma osobám. Honzovi Křenkovi, který byl nedílnou součástí týmu a samozřejmě i Alici za zdokumentování celého turnaje.