Elévové, Stará Boleslav, 3.10.2021

Po roční odmlce od turnajů jsme se první říjnovou neděli vydali na první turnaj Elévů do Staré Boleslavi, kde domácí tým FALCONů pořádal turnaj pátého koše.

I s ohledem na řešení COVID-ových opatření, jako je nemožnost oddělení fanoušku od hráčů, atd., jsme se na místo vypravili našim klubovým vozem. Na místě nás čekalo pár překvapení, první bylo, že pořádající klub tam podporu místních fanoušku měl, kteří byli na galerii nad hrací plochou. Chápu, že svou nevelkou kapacitu hlediště chtěli zejména využít pro své příznivce, ale již nechápu, proč tety uvádí bez diváků.  Druhým překvapením byla neúčast týmu Tatranu Střešovice. Takže se nám program turnaje dosti smrskl a přeorganizoval. Bohužel změnu jsme se dozvěděli až po prvním zápase.

Ale už k turnaji, v prvním zápas na nás čekal tým Prague Tigers Orange, se kterým jsme již v minulosti velmi vyrovnané souboje. Tigers jsou vítězové nedávného turnaje Gorila v plzi v této kategorii. Takže byli rozehraní, ale i tak jsme na ně chtěli vletět hned od začátku, taková byla naše taktika. Postavili jsme silné první dvě trojice. Ale nesetkalo se to s úspěchem. Nepodařilo se nám úvodní tlak přetavit ve vedení a postupně nad námi soupeř získával náskok. Ve hře jsme se až moc uchylovali k individuálním řešením, které nevedly ke kýženému úspěchu. Sestavu jsme přestavili a byli soupeři vyrovnaným sokem. Soupeř jak je mu vlastní působil velmi agresivně a i díky velmi rychlému přístupu na nás vyvíjel tlak, který vygradoval v několik našich zbytečných chyb v podobě vlastních či polo-vlastních gólů (nastřelená noha protihráče, čistokrevný vlastenec anebo nezachycené vyhrané vhazování). Zápas měl náboj i spád, jen škoda, že jsme po celou dobu tahali za kratší konce. V bráně se Adam měl co otáčet, zákroky na jeho kontě jen přibývaly ani počítat se nedaly. Konečný výsledek 11:8 pro soupeře není zase tak špatným výsledkem. Nebýt našich vlastních gólů, zápas by byl vyrovnaný. Ale aspoň nám zápas ukázal, na čem musíme pracovat a jak naši hru koncipovat.

Po 15 minutovém oddechu jsme se pustili do druhého zápasu, tentokrát s domácími FALCONy. Do zápasu jsme vstoupili se staro-novou taktikou, kdy jsme poskládali vyrovnané trojice a zrychlili střídání. I když i zde občas vyplynulo ze hry nějaké to individuální řešení situace, už projevu sobectví bylo méně a začali jsme kombinovat. Najednou jsme téměř každé střídaní končili gólem a poločas skončil 8:1 pro nás. V druhém poločase jsme drželi obdobné tempo a po krásných kombinacích jsme zápas dotáhli do jednoznačného vítězství 15:1. Najednou zde byla radost ze hry, všichni se uklidnili, frustrace z prvního zápasu byla ta tam.

V posledním zápase nás čekal OLYMP Florbal Herkules, ale my jsme se jejich siláckého názvu nezalekli. Hned od počátku jsme místní hřiště opanovali a nenechali jsme soupeře téměř ani vystřelit na naši bránu a měli většinou míček na florbalce my. Zde si opravdu zastříleli všichni hráči v poli, ne náhodou jsme měli 8 úspěšných střelců mezi hráči v poli. Poslední tři minuty zápasu jsme zkoušeli různé varianty, je pravda, že jsme nechali několikrát v bráně vyniknout Filipa, který zlikvidoval asi 4 samostatné úniky soupeře, ale nakonec vychytal nulu a zápas skončil 15:0.

Skóre turnaje je tedy 38:9. Všichni hráči si připsali nějaký ten bodík, což pro psychiku hráče je důležité. Osobně mě těší, že jsme se dokázali poučit z chyb a postupnou práci na sobě se zlepšovali.

Už teď se těším na další turnaj, který nás čeká za 14 ní ve Střešovicích.