Starší žáci, Hostivice, 2.10.2021

Jako první naskočili do nové sezóny starší žáci, kteří odehráli první ligové kolo v Hostivicích. Výsledkově to nedopadlo dobře, snad se klukům bude dařit v dalším kole, které nás čeká už za dva týdny.

Už do prvního utkání jsme vstupovali s hendikepem, když bez omluvy nedorazili 2 nominovaní hráči a my tak neměli ani dvě kompletní pětky. Prvním soupeřem nám byl Benešov a nezačali jsme dobře. Než jsme se rozkoukali, prohrávali jsme o 2 branky. Ještě do konce první půle soupeř přidal další gól. Ve druhé části už jsme se zlepšili a byť se nám nepodařilo vstřelit žádnou branku, inkasovali jsme už jenom jednu a zápas skončil 0:4.

Ve druhém utkání na nás čekal silný Kolín. Přesto jsme první poločas odehráli slušně, vyrovanali na  2:2, ale pak nám došly síly a soupeři začaly padat do brány i nepovedené střely. Celkové skóre 2:7 je až moc kruté, ale to je florbal.

V posledním zápase o udržení v 5. koši jsme nastoupili proti Vosám z Modřan. Bylo jich hodně a byli pěkně nepříjemní. Jejich žihadla nás nemilosrdně trestala za každou chybu a že jich bylo hodně. Zaslouženě jsme prohráli 9:4, když se za nás do střelecké listiny zapsali Štěpán Říčka 2x, Míša Kaštovský a Ondra Hrabec.

Celkově se nám turnaj nepovedl. Už tím, že nás nechali ve štychu hráči, kteří nepřijeli a ani se neobtěžovali omluvit, absencí gólmana, kterého musel zastoupit v bráně Tomáš. Taky se projevila špatná fyzická kondice většiny hráčů a celková nevyhranost a nesehranost všech. Což je pochopitelné po tak dlouhé vynucené pauze. Tu ovšem měli i naši soupeři, takže to nemůže být výmluva. Čeká nás ještě hodně práce, aby naše hra aspoň trochu vypadala jako florbal.