Další kolo soutěže jsme odehráli v dosud nepoznané hale v Čelákovicích. A i když se nám dnes nepodařilo vyhrát žádný zápas, málem jsme vyhráli celý turnaj.

Nevím, jaká je pravděpodobnost remizovat všechny zápasy, ale v naší skupině se to dnes podařilo a byl z toho pořádně zamotaný turnaj.

První zápas jsme sehráli s pořádajícím týmem DDM ORKA HORNÍ POČERNICE. Od začátku zápasu se hrálo v ostrém tempu. Chvilku jsme vedli, ale soupeř dokázal rychle srovnat. Zápas nakonec skončil 2:2, jak už to u remíz bývá, nebyli jsme ani nadšeni ani zklamáni, bylo jasné, že rozhodne další zápas.

Po jednozápasové pauze jsme nastoupili proti T.B.C KRÁLŮV DVŮR, soupeři, se kterým jsme již letos jednou prohráli a které ve fyzických parametrech svých hráčů dominoval turnaji. Připravili jsme se na tvrdou, fyzicky náročnou a mnohdy ne úplně čistou hru. Vstup do zápasu byl famózní - vyhraná buly, dvě přihrávky, a v šesté sekundě vedení 1:0. Když jsme v průběhu prvního poločasu zvýšili na 2:0, vypadalo to, že bychom mohli soupeře přehrát. Ten se ale nevzdal. Do poločasu snížil střelou z poloviny hřiště, kterou Eray v bráně přes clonu protihráčů i spoluhráčů neměl šanci vidět, natož chytit. O konečné remíze 2:2 rozhodla jedna nedůslednost před naší bránou, kdy soupeř skóroval z bezprostřední blízkosti.

Výsledek skupiny tedy již nebyl v našich rukou, bylo jasné, že rozhodne poslední zápas skupiny mezi DDM ORKA HORNÍ POČERNICE a T.B.C KRÁLŮV DVŮR. A mohli jsme skončit jak první tak poslední. Nicméně jsme počítali s tím, že k další remíze nedojde a my si zahrajeme o třetí místo. Omyl. Zápas plný tvrdých soubojů mnoho gólů nepřinesl a po závěrečné siréně svítilo na tabuli 1:1. To znamenalo nejen naše první místo ve skupině díky více vstřeleným brankám (o jednu!), ale i kuriózní situaci v podobě losu o 2 a třetí místo ve skupině mezi DDM ORKA HORNÍ POČERNICE a T.B.C KRÁLŮV DVŮR. To se často nevidí.

Nás tedy čekalo finále proti START 98 KUNRATICE BLACK, týmu, který vyhrál jednoznačně druhou skupinu, když přehrál TATRAN STŘEŠOVICE i CHODOV. Měli jsme v plánu soupeře, který nastoupil pouze s jedním hráčem na střídání, unavit aktivním napadáním a kombinační hrou. A celkem se ná to i dařilo. Měli jsme víc ze hry i více šancí, bohužel jsme netrefovali bránu. A když jsme jí trefili, narazili jsme na výborného brankáře Kunratic. Po poločasu, který skončil 1:0 v náš prospěch, se ve druhé půli skóre otočilo na stranu soupeře a my jsme rázem prohrávali 1:3. Na dosti unaveného soupeře jsme po oddechovém čase poslali naší elitní formaci, které dokázala nejprve snížit, a nakonec 30 sekund před koncem vyrovnat na konečných 3:3. Finále tedy museli rozhodnout samostatné nájezdy. V této dovednostní soutěži jsme bohužel neuspěli a tak jsme brali konečné druhé místo.

Dnes to byl takový remízový den. Šancí bylo dost, ale prostě to tam nepadalo tak, jak bychom potřebovali. V bráně nás podrželi Ondra s Erayem, v obraně si všichni plnili své úkoly zodpovědně. V útočné fázi jsme si vypracovali dost šancí, jen koncovka dnes nebyla tak produktivní, jak bychom dnes potřebovali. Co nám stále schází, je zapojení obránců do útočné fáze, v tom nás někteří soupeři převyšují. Pokud chceme udělat další pokrok, musíme na této činnosti zapracovat.

Přestože druhé místo je super výsledek, trochu chyběla radost z vítězství, kterého jsme se dnes nedočkali. Na druhou stranu jsme s nikým zápas neprohráli a horší jsme byli jen v dovednostní soutěži samostatných nájezdů. Na postupu do prvního koše tedy zamakáme příště :-).

Tým hrál ve složení: Marek Navrátil (C) 2+2, Ondřej Tománek (G v prvním zápase), Nathan Stibor, Vojtěch Anderle 2+0, Lukáš kott 3+0, Jindřich Anderle 0+1, Lucie Suchardová, Petr Engliš 1+0, Ondřej Pejša, Emma Haertlová, Eray Sahin (G ve druhém a třetím zápase)